• Nowy

PLACEBO - Never Let Me Go (Deluxe Edition) CD Digibook

89,99 zł
Brutto
Seria
Album CD
Stan
Nowy
Tytuł
Never Let Me Go
Wykonawca
PLACEBO
Gatunek
Rock/Alternatywa
Dystrybutor
Mystic Production
Rok wydania
25.03.2022
Producent
GOOD TO GO
Nośnik
CD
Opakowanie
Digipack
Ilość nośników w opakowaniu
1 CD
Kod EAN
738572300418
Data premiery
2022-03-25
Ilość
Brak w magazynie
Brak w magazynie
Obecnie brak na stanie


redeem
Kupując ten produkt możesz zebrać 8 punktów lojalnościowych . Twój koszyk będzie zawierał 8 punktów Punkty możesz wymienić na kod rabatowy 1,60 zł .


Lista utworów:

1. Forever Chemicals

2. Beautiful James

3. Hugz

4. Happy Birthday In The Sky

5. The Prodigal

6. Surrounded By Spies

7. Try Better Next Time

8. Sad White Reggae

9. Twin Demons

10. Chemtrails

11. This is What You Wanted

12. Went Missing

13. Fix Yourself

Długo oczekiwany ósmy studyjny album grupy Placebo. Ostatnia płyta "Loud Like Love" wydana została 9 lat temu, a nowy album "Never Let Me Go" ukaże się 25 marca 2022 roku. 

We wrześniu Placebo przebudziło się z długiej hibernacji, by wydać swój pierwszy singiel od pięciu lat - i pierwszy z nowego albumu - ‘Beautiful James’. Radosna i uroczysta piosenka wyrażała także sprzeciw wobec coraz bardziej prominentnych, ignoranckich ugrupowań, które zaśmieciły współczesną konwersację. Jak skomentował to wtedy Brian Molko: "Jeśli piosenka ma drażnić tych o ciasnych horyzontach, niech tak będzie.”

Zespół w doskonały  sposób mówi o stanach ludzkiej kondycji, a unikalna metoda badania zarówno jej wad, jak i piękna, znajduje podatny grunt w 2021 roku. Głos wydobywający się z czasów pandemii,  niesie się w czasach nietolerancji, podziałów, technologicznego nasycenia i nieuchronnej eko-katastrofy, wyraża też istotne opinie we współczesnym dyskursie i jest najbardziej odpowiedni, by wyśpiewać je światu. W magnetycznym, powolnym utworze “Surrounded By Spies” nie ma miejsca na żadne niedociągnięcia w konfrontacji z erozją swobód obywatelskich, a tekst  Briana Molko łączy się z wszechogarniającym poczuciem klaustrofobii.

Brian Molko komentuje:

"Zacząłem pisać tekst, kiedy odkryłem, że moi sąsiedzi szpiegowali mnie dla czyichś niegodziwych celów. Następnie zacząłem zastanawiać się nad niezliczonymi sposobami erozji i kradzieży naszej prywatności, co dzieje się od czasu wprowadzenia na całym świecie kamer CCTV, które obecnie wykorzystują rasistowskie technologie rozpoznawania twarzy; powstania Internetu i telefonów komórkowych, które zamieniły praktycznie każdego użytkownika w paparazzo i widza we własnym życiu, a także nad tym, w jaki sposób w większości przypadków wszyscy udostępniliśmy osobiste informacje ogromnym międzynarodowym korporacjom, których jedynym zamiarem jest wykorzystywanie nas.

Zastosowałem technikę cut-up wymyśloną przez Williama S Burroughsa i spopularyzowaną we współczesnej piosence przez Davida Bowiego. To prawdziwa historia opowiedziana przez pryzmat paranoi, całkowitego obrzydzenia wobec wartości współczesnego społeczeństwa i deifikacji kapitalizmu inwigilacyjnego. Narrator jest u kresu wytrzymałości, otacza go poczucie beznadziejności, jest przestraszony i całkowicie skłócony z naszym nowym pojęciem postępu i bogiem pieniądza".

738572300418

Dane

Stan
Nowy
Tytuł
Never Let Me Go
Wykonawca
PLACEBO
Gatunek
Rock/Alternatywa
Dystrybutor
Mystic Production
Rok wydania
25.03.2022
Producent
GOOD TO GO
Nośnik
CD
Opakowanie
Digipack
Ilość nośników w opakowaniu
1 CD
Kod EAN
738572300418

Referencje