• Nowy

New Super Mario Bros. 2 3DS

219,00 zł
Brutto

New Super Mario Bros. 2 to kolejna platformówka z Mario w roli głównej przygotowana z myślą o konsoli Nintendo 3DS. Pierwsza część gry wydana została w 2006 roku, a platformą docelową było wówczas Nintendo DS.

Seria
Nintendo 3DS
Gatunek
Zręcznościowa
Stan
Nowy
Platforma
3DS
Wersja językowa
Angielska
Okładka
Angielska
Producent
Nintendo
PEGI
3
Nośnik
Kartridż
Edycja
Podstawowa
Ilość
Mało
Mało

redeem
Kupując ten produkt możesz zebrać 21 punktów lojalnościowych . Twój koszyk będzie zawierał 21 punktów Punkty możesz wymienić na kod rabatowy 4,20 zł .


Gra jest swoistym "restartem" serii - są tu wszystkie elementy, którym Super Mario zawdzięcza swój sukces, w zasadzie brakuje udziwnień, a nowości dodane zostały ostrożnie, by nie zaburzyć sprawdzonej formuły. Po raz kolejny oglądamy jak księżniczka Peach zostaje porwana, zbieramy grzybek powiększający na początku pierwszej planszy, lądujemy pod ziemią, nurkujemy, biegamy po pustyni i walczymy z przybocznymi Bowsera. Wśród dopalaczy, bez których Mario nie umiałby już normalnie funkcjonować, znajduje się m.in. wdzianko szopa z SMB 3 (dzięki niemu odpowiednio rozpędzony Mario może latać), zapożyczony z Super Mario 3D Land listek zapewniający nietykalność, czy grzybki zmieniające bohatera w giganta lub mikrusa.

Nadrzędnym celem jest zebranie miliona monet. Na głównym ekranie znajduje się specjalny licznik, a nasz wynik jest wysyłany do Sieci i sumowany z osiągnięciami innych graczy. Wykonanie zadania ułatwiają niektóre dopałki (np. złoty kwiatek, dzięki któremu Mario zamienia w złoto niemal wszystko, co stanie mu na drodze) oraz specjalny tryb Coin Rush, w którym dysponujemy jednym życiem, a celem jest ukończenie w ciągu 3 minut trzech losowo wybranych plansz. Gra oferuje też tryb co-op. Tytuł jest przystępny do tego stopnia, że z zaliczaniem kolejnych plansz poradzi sobie absolutnie każdy, ale aby dostrzec drugie dno, za którym kryje się masa typowych dla serii sekretów, ukrytych lokacji i innych niespodzianek, trzeba wykazać się doświadczeniem.

Graficznie NSMB 2 niemal nie różni się od wersji na DS-a czy Wii (identyczna stylistyka), choć dzięki wielowarstwowym tłom, które ulegają tym silniejszemu oddaleniu i rozmyciu, im wyżej przesuniemy suwak 3D, grafika zyskała na plastyczności. Żeby zebrać wszystkie medale i odkryć większość sekretów, trzeba spędzić na zabawie co najmniej kilkanaście godzin. Rozgrywka została tak przygotowana, by jak najlepiej sprawdzała się podczas krótkich, kilkuminutowych sesji. New Super Mario Bros. 2 to również pierwsza "duża" gra Nintendo dostępna zarówno w wersji pudełkowej, jak i cyfrowej.

Dane

Gatunek
Zręcznościowa
Stan
Nowy
Platforma
3DS
Wersja językowa
Angielska
Okładka
Angielska
Producent
Nintendo
PEGI
3
Nośnik
Kartridż
Edycja
Podstawowa

Referencje

Komentarze (0)