• Nowy

Destiny PS3

69,00 zł
Brutto

Destiny to strzelanina FPP z naciskiem na tryb mutliplayer autorstwa Bungie, twórców serii Halo. To również debiut tego dewelopera na konsolach marki PlayStation. Gra zadebiutowała na PlayStation 4, PlayStation 3, Xboksie One oraz Xboksie 360 we wrześniu 2014 roku.

Seria
PlayStation 3
Gatunek
Akcja
Stan
Nowy
Platforma
PS3
Wersja językowa
Angielska
Okładka
Angielska
Producent
Activision
PEGI
16
Nośnik
Blu-Ray
Edycja
Podstawowa
Ilość
Średnio
Średnio

redeem
Kupując ten produkt możesz zebrać 6 punktów lojalnościowych . Twój koszyk będzie zawierał 6 punktów Punkty możesz wymienić na kod rabatowy 1,20 zł .


Scenariusz Destiny, podobnie jak w przypadku Halo, skupia się na wątkach science-fiction. Siedemset lat w przyszłość od teraz, nad Ziemią zawisł Podróżnik (Traveller) - planeta wielkości księżyca, emanująca potężną i tajemniczą siłą. Dzięki niemu ludzkość ostatecznie i kompletnie opanowuje wszelakie technologie i wypuszcza się na stałe w Układ Słoneczny - Mleczną Drogą do Marsa, Wenus i na Księżyc. Rozpoczyna się tzw. Złoty Wiek (Golden Age). Najbardziej zdolni bohaterowie Złotej Ery tworzą wielkie budowle, wpisując mechaniczne, ogromne cytadele, strzeliste wieże i zabudowania w krajobraz Ziemi. Powstają nowoczesne bronie, pancerze dla armii i statki kosmiczne operujące świetlnymi prędkościami, z odpowiednim arsenałem na pokładzie. Sielanka nie trwa jednak długo, ponieważ z głębi kosmosu przychodzi uderzenie. Do naszej galaktyki wdzierają się Obcy, wraz ze swymi czołgami, wyrzutniami i zastępami nosorożco-podobnych, opancerzonych Cabali. Ziemia pustoszeje - ocaleni przedstawiciele ludzkości zaczynają na nowo, budując w cieniu Podróżnika Ostatnie Miasto (Last City).

Chcą walczyć z zagrożeniem dla człowieczeństwa - nazywają się Strażnikami i dzielą się na klasy. Titans to opancerzeni żołnierze, polegający głównie na sile swej broni. Warlocks dorzucają do tego magiczne zaklęcia. Tymczasem Hunters to zgodnie z nazwą zwiadowcy, mistrzowie rekonesansu, którzy po cichu zajmują się przeciwnikami ludzkości. Strażnicy to ostatni obrońcy Ziemi i jedynej enklawy życia na naszej planecie - Ostatniego Miasta. Ich zadaniem jest pokonanie Obcych i przywrócenie nadziei ludzkości. W tym celu eksplorują kolonie na odległych planetach, ale wróg jest wszędzie. Nasza ostatnia nadzieja leży w tych swoistych rycerzach, którzy muszą powstrzymać najeźdźcę przed starciem naszego istnienia z powierzchni globu. 

Rozgrywkę w Destiny możemy podzielić na kampanię, walki PVP, Raidy oraz misje Strike. W przypadku tych ostatnich grupy graczy stoją przed zadaniem przedarcia się przed długie lochy, wyeliminowaniu zastępów rywali i na samym końcu zmiażdżeniu bossa. W przypadku Raidów zabawa jest podobna, jednak o wiele trudniejsza – do tych misji mogą podejść wyłącznie zorganizowane grupy graczy. Pod względem starć PVP gracze mogą uczestniczyć w specjalnych trybach, w których można wyróżnić następujące warianty: Control (gracze przejmują trzy punkty na mapie), Clash (rywalizacja zespołów w stylu team deatmatch), Rumble (walka każdy na każdego), Skirmish (wariacja team deatmatchu, w której gracze mogą się wskrzeszać). W trakcie wykonywania misji lub eliminowania innych zawodników w PVP Strażnicy zdobywają nowy ekwipunek – legendarne bronie, czy też piękne zbroje. 

Gra, podobnie jak poprzednie dzieła Bungie, wyróżnia się na tle konkurencji niesamowitym klimatem i świetnym strzelaniem. Dobre czucie broni sprawia, że miłośnicy FPS-ów potrafią zatracić się w tym uniwersum. Destiny działa na autorskim silniku Bungie i dzięki temu prezentuje wyśmienitą grafikę. Równie wysoki poziom trzyma oprawa dźwiękowa, którą skomponowali – Marty O’Donnell, Mike Salvator (obaj pracowali przy muzyce do Halo) oraz Paul McCartney (były członek zespołu The Beatles).

Produkcja otrzymała w dniu premiery specjalną aplikację na smartfony oraz tablety, dzięki której gracze mogą sprawdzać swój postęp w grze oraz zapoznawać się z wiadomościami.

Dane

Gatunek
Akcja
Stan
Nowy
Platforma
PS3
Wersja językowa
Angielska
Okładka
Angielska
Producent
Activision
PEGI
16
Nośnik
Blu-Ray
Edycja
Podstawowa

Referencje

Komentarze (0)