• Nowy

Doom 3 BFG Edition PS3

119,00 zł
Brutto

Doom 3 BFG Edition jest strzelaniną z widokiem z perspektywy pierwszej osoby wyprodukowaną przez studio id Software i wydaną przez Bethesda Softworks w październiku 2012 roku na konsole PlayStation 3 oraz Xboks 360. BFG Edition to reedycja części trzeciej, która ukazała się w 2004 roku.

Seria
PlayStation 3
Gatunek
Akcja
Stan
Nowy
Platforma
PS3
Wersja językowa
Angielska
Okładka
Angielska
Producent
Bethesda
PEGI
18
Nośnik
Blu-Ray
Edycja
Podstawowa
Ilość
Średnio
Średnio

redeem
Kupując ten produkt możesz zebrać 11 punktów lojalnościowych . Twój koszyk będzie zawierał 11 punktów Punkty możesz wymienić na kod rabatowy 2,20 zł .


W skład BFG Edition wchodzą: Doom, Doom 2 i oczywiście Doom 3 wraz z dodatkami Resurrection of Evil oraz The Lost Mission. Główną atrakcją zestawu jest zremasterowana „trójka”. Historia nie zmieniła się ani trochę w stosunku do wersji sprzed ośmiu lat. Bezimienny żołnierz zostaje wysłany na Marsa, gdzie prowadzone są rozmaite badania i eksperymenty. Na miejscu okazuje się, że zaginął jeden z naukowców, a obowiązek zbadania całej sprawy spada na głównego bohatera. Bardzo szybko wychodzi na jaw, że pobyt na czerwonej planecie nie będzie dla protagonisty sielanką. W wyniku nieudanych eksperymentów na pokład bazy trafia największe zło wszechświata, a zadaniem gracza jest wydostać się cało z tego piekła.

Zanim gracz przyzwyczai się do obecności kroczącego, pełzającego i biegającego zła, powoli stąpa po niepewnym gruncie. Można poczuć oddech zainfekowanych ludzi na plecach i zapach siarki z kuli ognia lecącej w naszym kierunku. Pełnię zgrozy zapewnia fakt, że w najgorszych sytuacjach światło potrafi zgasnąć, a baterie w latarce (w BFG Edition można jej jednocześnie używać z bronią) lubią się wyczerpać się w najmniej spodziewanym momencie. Wówczas pozostaje w tył zwrot i ucieczka. Gra nie jest łatwa - większość poziomów to bardzo ciasne korytarze, w których ciężko jest odskakiwać na boki widząc np. wspomnianą lecącą w naszym kierunku kulę ognia. Niektóre wybuchające beczki wydają się umieszczone celowo tak, by jak najczęściej eksplodowały przed oczami gracza. Oprócz kampanii dla pojedynczego gracza, Doom 3 BFG Edition oferuje również tryb multiplayer.

W kwestii oprawy graficznej, gruntowną renowację przeszła przede wszystkim trzecia część serii, jej dodatek i pakiet nowych misji - całość została opatrzona rozdzielczością HD, otrzymała wsparcie dla ekranów 3D oraz obsługę trofeów/osiągnięć ( to ostatnie dotyczy też Doom i Doom 2).

Dane

Gatunek
Akcja
Stan
Nowy
Platforma
PS3
Wersja językowa
Angielska
Okładka
Angielska
Producent
Bethesda
PEGI
18
Nośnik
Blu-Ray
Edycja
Podstawowa

Referencje

Komentarze (0)