• Nowy

Singularity PS3

69,00 zł
Brutto

Singularity jest pierwszoosbową strzelaniną wyprodukowaną przez studio Raven Software i wydaną przez firmę Activision w czerwcu 2010 roku na PC i konsole PlayStation 3 oraz Xbox 360. Jest to druga gra spod dłuta Raven Software, która działa w oparciu o silnik graficzny Unreal Engine 3.

Seria
PlayStation 3
Gatunek
Przygodowa
Stan
Nowy
Platforma
PS3
Wersja językowa
Angielska
Okładka
Angielska
Producent
Activision
PEGI
18
Nośnik
Blu-Ray
Edycja
Podstawowa
Ilość
Średnio
Średnio

redeem
Kupując ten produkt możesz zebrać 6 punktów lojalnościowych . Twój koszyk będzie zawierał 6 punktów Punkty możesz wymienić na kod rabatowy 1,20 zł .


Tematem przewodnim Singularity jest możliwość władania czasem. Już niedługo po rozpoczęciu gry, wir czasu wyrzuca garcza do pewnego dziwnego zdarzenia. Wówczas po raz pierwszy zupełnie nieświadomie zmieniamy bieg historii. Z walącego się budynku ratujemy przed śmiercią naukowca. Jak się później okazuję, po naszym powrocie Rosja stara się przejąć kontrolę nad światem. Okazuje się, że Rosjanie znaleźli na swej wyspie dziwny surowiec, za sprawą którego główny bohater gry, Nathaniel Renko, posiadł możliwość kontrolowania czasu. Niestety na głównej wyspie dochodzi do wybuchu reaktora zwanego Singularity. Głównym celem Nathaniela jest teraz powstrzymać uratowanego wcześniej mężczyznę, który pragnie władzy nad światem. Taki zabieg pozwolił scenarzystom na umieszczenie fabuły na dwóch płaszczyznach czasowych - w roku 2010 oraz latach 50. ubiegłego wieku.

Rozgrywka w dużej mierze opiera się na niezwykłych możliwościach technologii UMC opartej na cząstkach E-99. Pozwala ona na postarzanie i odmładzanie obiektów, telekinezę, czy spowolnienie czasu. Umiejętności te uzupełniają standardową broń, której używamy w walce - pozwalają np. na postarzenie (czyli zniszczenie) zasłony wroga i rzucenie w niego beczką z substancją łatwopalną. Jeśli nie liczyć możliwości manipulowania czasem, Singularity przypomina standardową intensywną strzelaninę FPP. Gracz nie może używać broni żołnierzy z lat 50., jednak małą różnorodność narzędzi zbrodni rekompensuje wiele typów przeciwników - oprócz radzieckich żołnierzy z 1955 i 2010, walczymy też z różnymi rodzajami popromiennych mutantów. Czasem przyjdzie nam się zmierzyć z bossem, którego pokonanie polega z reguły na celowaniu w odsłonięte punkty na jego ciele. Twórcy w kilku miejscach umieścili także zagadki logiczne, które polegają na odpowiednim użyciu mocy na otoczeniu. Gra posiada również tryb multiplayer, gdzie bawić można się w dwóch opcjach: Creatures vs. Soldiers oraz Extermination.

Mocnym punktem Singularity jest grafika. Tytuł wygląda bardzo dobrze zarówno pod względem technicznym, jak i stylistycznym. Większość gry utrzymana jest w ciemnej, posępnej atmosferze opuszczonego radzieckiego kompleksu badawczego.

Dane

Gatunek
Przygodowa
Stan
Nowy
Platforma
PS3
Wersja językowa
Angielska
Okładka
Angielska
Producent
Activision
PEGI
18
Nośnik
Blu-Ray
Edycja
Podstawowa

Referencje

Komentarze (0)