Black XBOX

89,00 zł

Najniższa cena produktu 89,00 zł z dnia 18.07.2024

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

Brutto

Black to shooter, w którym akcję gracz obserwuje z perspektywy pierwszej osoby. Za produkcję odpowiada studio Criterion, twórcy serii gier wyścigowych Burnout, która w pewien sposób zainspirowała Black. Tytuł ukazał się na PlayStation 2 i Xboxa w 2006 roku.

Seria
Xbox
Gatunek
Akcja
Stan
Używany
Platforma
Xbox
Wersja językowa
Angielska
Okładka
Angielska
Producent
EA
PEGI
16
Nośnik
DVD
Edycja
Podstawowa
Kod EAN
5030930047894
Ilość
Ostatnie sztuki
Ostatnie sztuki

redeem
Kupując ten produkt możesz zebrać 8 punktów lojalnościowych . Twój koszyk będzie zawierał 8 punktów Punkty możesz wymienić na kod rabatowy 1,60 zł .


Fabuła, jak jednak tłumaczyli twórcy, była tylko dodatkiem spajającym całość. Sztandarową cechą Black był gameplay, a konkretnie zniszczalne w dużym stopniu otoczenie i bronie wykonane z wielką pieczołowitością (Criterion używał wręcz określenia "gun porn"). Gra nierzadko wymaga, by załatwić przeciwników najpierw usuwając osłonę za którą się znajdują.

Keller może nosić ze sobą dwie bronie, toteż od gracza wymaga się strategicznego planowania na pewnym poziomie. Do dyspozycji ma także granaty (można nimi rzucać bez potrzeby przełączania się na nową broń), a poza tym potrafi doprowadzić do przedwczesnego wybuchu min bądź bomb celnie w nie strzelając.

Struktura gry oparta jest na misjach, które przedzielają cut-scenki opowiadające o zmaganiach głównego bohatera, przy czym na wyższych poziomach trudności od gracza wymaga się wykonania większej ilości zadań. Te polegają głównie na zdobyciu dokumentów, planów albo zniszczeniu pewnych obiektów.

Do wyboru mamy cztery poziomy trudności: easy, normal, hard i black ops. Wykonanie absolutnie wszystkich zadań na poziomie wyższym od Easy nagradzane jest specjalną wersją broni z nieograniczoną amunicją, można także w ten sposób zdobyć granatnik, który przy ponownym przejściu gry staje się podstawową  zabawką Kellera.

Black cieszył się sporym uznaniem, stając się grą hołubioną przez część graczy. Mimo to nigdy nie stworzono kontynuacji, choć zakończenie zdawało się sugerować jej powstanie. Przedstawiciele Criterion tłumaczyli, że sequel był na etapie przygotowań, jednak odmienne plany wydawcy (Electronic Arts) uwaliły całe przedsięwzięcie.

>

Dane

Gatunek
Akcja
Stan
Używany
Platforma
Xbox
Wersja językowa
Angielska
Okładka
Angielska
Producent
EA
PEGI
16
Nośnik
DVD
Edycja
Podstawowa
Kod EAN
5030930047894

Referencje

Komentarze (0)