Speed Racer Wii

79,00 zł

Najniższa cena produktu 79,00 zł z dnia 20.05.2024

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

Brutto

Dynamiczna gra wyścigowa, w bardzo wyraźny sposób nawiązująca do przygodowego filmu akcji przygotowanego przez braci Wachowskich. Wcielamy się w postać tytułowego kierowcy zasiadającego za sterami nowoczesnego pojazdu.

Seria
Nintendo Wii
Gatunek
Wyścigi
Stan
Używany
Platforma
Nintendo Wii
Wersja językowa
Angielska
Okładka
Angielska
Producent
WB Games
PEGI
3
Nośnik
DVD
Edycja
Podstawowa
Ilość
Ostatnie sztuki
Ostatnie sztuki

redeem
Kupując ten produkt możesz zebrać 7 punktów lojalnościowych . Twój koszyk będzie zawierał 7 punktów Punkty możesz wymienić na kod rabatowy 1,40 zł .


Speed Racer jest niezbyt skomplikowaną zręcznościówką, w większym stopniu nawiązującą do takich pozycji jak Cars aniżeli pełnoprawnych gier wyścigowych. Produkt ten w oczywisty sposób odwołuje się do przygodowego filmu akcji przygotowanego przez braci Wachowskich, znanych głównie dzięki serii Matrix. W trakcie zabawy możemy przejąć kontrolę nad maszyną wykorzystywaną przez tytułowego zawodnika. Uczestniczymy także w podobnych zmaganiach, zmierzając do tego samego celu, co bohaterowie filmu. Za przygotowanie Speed Racera odpowiedzialne jest studio developerskie Sidhe Interactive.

Firma ta opracowała też takie gry jak Frankie Dettori Racing czy GripShift. Produkcja powstała z myślą o posiadaczach trzech różnych platform sprzętowych – konsol PlayStation 2, Wii i DS. Z oczywistych względów gry te różnią się pomiędzy sobą sterowaniem (obsługa pilota na Wii oraz ekranu dotykowego na DS) oraz grafiką (wersja przeznaczona na handhelda firmy Nintendo wypada tu naturalnie najgorzej). Rozgrywka ma jednak bardzo zbliżony przebieg. Omawiana ścigałka, podobnie jak ma to miejsce w przypadku filmu, w bezpośredni sposób odwołuje się do popularnego japońskiego serialu anime emitowanego w latach sześćdziesiątych.

Fabuła gry opowiada historię tytułowego Speed Racera, w filmie granego przez Emile Hirscha. Jest on młodym kierowcą wyścigowym. Największym marzeniem Speeda jest odniesienie zwycięstw w serii niebezpiecznych wyścigów. Pragnie jednocześnie wyjawić szczegóły śmierci swojego starszego brata – Rexa Racera. Speed do zawodów przystępuje zasiadając za sterami supersamochodu Mach 5, skonstruowanego przez jego ojca. Równolegle musimy uważać na wrogo nastawionego do wszystkich zawodników (a w szczególności Speeda) Racera X, w kinowej produkcji granego przez Matthew Foxa.

Zabawa wymaga nie tylko bezbłędnej jazdy, ale również eliminowania pozostałych zawodników z dalszego wyścigu. Ponadto przewidziano możliwość używania garażu należącego do rodziny Racerów. W miarę postępów w rozgrywce sterowana maszyna staje się coraz lepsza, dzięki czemu możliwe jest wygrywanie bardziej prestiżowych typów zawodów. Oprawa wizualna Speed Racera prezentuje typowy dla tego typu produkcji poziom wykonania. Najlepiej wykonano modele pojazdów, za kierownicami których zasiadają biorący udział w wyścigach kierowcy.

(B)

Dane

Gatunek
Wyścigi
Stan
Używany
Platforma
Nintendo Wii
Wersja językowa
Angielska
Okładka
Angielska
Producent
WB Games
PEGI
3
Nośnik
DVD
Edycja
Podstawowa

Referencje

Komentarze (0)