Mega Man Zero ZX Legacy Collection SWITCH

249,00 zł

Najniższa cena produktu 249,00 zł z dnia 08.06.2023

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

Brutto

Mega Man Zero/ZX Legacy Collection to kompilacja składająca się z odświeżonych wersji czterech części serii Mega Man Zero, które zadebiutowały na konsoli GameBoy Advance, a także dwóch odsłon cyklu Mega Man ZX (czyli Mega Man ZX oraz Mega Man ZX Advent), znanych z platformy Nintendo DS. Zestaw został opracowany i wydany przez sprawującą pieczę nad marką firmę Capcom.

Seria
Nintendo Switch
Gatunek
Zręcznościowa
Stan
Nowy
Platforma
Switch
Wersja językowa
Angielska
Okładka
Angielska
Producent
CAPCOM
PEGI
12
Nośnik
Kartridż
Edycja
Podstawowa
Ilość
Ostatnie sztuki
Ostatnie sztuki

redeem
Kupując ten produkt możesz zebrać 24 punktów lojalnościowych . Twój koszyk będzie zawierał 24 punktów Punkty możesz wymienić na kod rabatowy 4,80 zł .


Gry spod szyldu Mega Man Zero przenoszą nas do metropolii zwanej Neo Arcadią. Głównym bohaterem tych produkcji jest tytułowy Zero, czyli wojownik, który trafia w sam środek wojny pomiędzy ludźmi i robotami znanymi jako Reploidy. Choć od wyniku tej batalii zależy los całej Neo Arcadii, z czasem okazuje się, że prawdziwym zagrożeniem dla miasta jest potężny i tajemniczy Mroczny Elf.

Akcja pozycji tworzących cykl Mega Man ZX toczy się dwieście lat po wydarzeniach przedstawionych w grze Mega Man Zero 4, a opowiedziana w nich historia obraca się wokół biometali (mowa o substancjach obdarzających ludzi potężnymi mocami, co pozwala im mierzyć się z rozmaitymi niebezpieczeństwami) i wrogo nastawionych Mavericków. Tym razem twórcy pozwalają nam wybrać postać, w którą chcemy się wcielić; w Mega Man ZX są to Vent oraz Aile, z kolei w Mega Man ZX Advent – Grey oraz Ash.

W grach tworzących zestaw Mega Man Zero/ZX Legacy Collection akcję obserwujemy z boku. W każdej z nich mkniemy w prawo, skaczemy po platformach, unikamy licznych pułapek i pokonujemy wszechobecne przeszkody terenowe. Poza tym ważną rolę odgrywa walka z przeciwnikami (na czele z potężnymi bossami), który eliminujemy, korzystając z rozbudowanego arsenału. W Mega Manach Zero możemy dodatkowo ulepszać poszczególne giwery, a bohaterowi towarzyszą tak zwane „Cybernetyczne elfy”, zapewniające mu rozmaite umiejętności bojowe. W Mega Manach ZX zdobywamy natomiast wyżej wspomniane biometale umożliwiające bohaterom między innymi transformację w ich potężniejsze modele. Ponadto pomiędzy misjami możemy swobodnie przemierzać świat i prowadzić rozmowy z jego mieszkańcami, a zadaniom popychającym fabułę do przodu towarzyszą wątki poboczne.

Zestaw Mega Man Zero/ZX Legacy Collection wzbogacono o nowy tryb rankingowy Z Chaser. Gracze stawiają w nim czoła rozmaitym wyzwaniom, a wygrywa osoba, która okaże się szybsza. Oprócz tego z myślą o nowicjuszach przygotowano tryb prostego scenariusza, który cechuje się znacznie niższym niż standardowy poziomem trudności, a także opracowano system wspomagania zapisu, pozwalający na odrodzenie się po śmierci w ostatnim punkcie kontrolnym bez utraty życia.

Na tle oryginałów gry tworzące kompilację Mega Man Zero/ZX Legacy Collection wyróżniają się za sprawą ulepszonej oprawy graficznej. Niemniej, zaimplementowano w nich specjalny filtr, którego aktywacja pozwala zobaczyć je w oryginalnej wersji. Ponadto całość wzbogacono o specjalnie przygotowaną galerię i odtwarzacz muzyki.

Dane

Gatunek
Zręcznościowa
Stan
Nowy
Platforma
Switch
Wersja językowa
Angielska
Okładka
Angielska
Producent
CAPCOM
PEGI
12
Nośnik
Kartridż
Edycja
Podstawowa

Referencje

Komentarze (0)