• -34,93 zł

Armello Special Edition XBOX ONE

59,00 zł
24,07 zł Zniżka 34,93 zł

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją: 59,00 zł

Najniższa cena produktu 24,07 zł z dnia 19.04.2024

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

Brutto

Armello to osadzona w realiach fantasy oryginalna produkcja, będąca połączeniem elektronicznej gry planszowej, karcianki oraz strategii turowej z elementami RPG. Tytuł ukazał się m.in. na platformie PC, AND itd., a za jego powstanie odpowiada kryjąca się pod nazwą League of Geeks grupa, stanowiąca kolektyw uznanych australijskich deweloperów oraz artystów niezależnych. Gra została częściowo sfinansowana dzięki wsparciu użytkowników serwisu Kickstarter.

Seria
Promocje
Gatunek
Strategiczna
Stan
Nowy
Platforma
Xbox One
Wersja językowa
Angielska
Okładka
Angielska
Producent
Soedesco
PEGI
7
Nośnik
Blu-Ray
Edycja
Podstawowa
Kod EAN
8718591184918
Ilość
Bardzo dużo
Bardzo dużo

redeem
Kupując ten produkt możesz zebrać 2 punktów lojalnościowych . Twój koszyk będzie zawierał 2 punktów Punkty możesz wymienić na kod rabatowy 0,40 zł .


Akcja Armello ma miejsce w przypominającym średniowiecze, fikcyjnym, bajkowym uniwersum, zamieszkanym przez antropomorficzne zwierzaki. Kraina z wolna pogrąża się w nicości, w miarę jak władzę nad jej dotychczasowym królem przejmuje tajemnicza siła, określana mianem Zgnilizny. Aby ratować sytuację, najbardziej wpływowe klany wysyłają swoich najlepszych przedstawicieli celem odzyskania władzy i przywrócenia równowagi w upadającym królestwie. Gracze opowiadają się po stronie jednego z czterech klanów i wyruszają na morderczą misję, której esencją jest eksploracja, wykonywanie najróżniejszych questów oraz walka z potworami. Mimo iż pozostałe trzy klany z nami rywalizują, dla dobra wspólnej sprawy możemy zakładać sojusze i wspierać się w trudniejszych bitwach.

Rozgrywka toczy się na złożonej z heksagonalnych pól, proceduralnie generowanej mapie, po której poruszamy się w systemie turowym z wykorzystaniem punktów akcji. W toku eksploracji sporo czasu spędzamy na wyposażaniu naszych bohaterów oraz ich pomocników w coraz lepszy sprzęt, rekrutowaniu nowych podwładnych oraz właściwym dobieraniu talii kart. W tej znalazły się trzy podstawowe grupy kart (przedmioty, zaklęcia i oszustwa) oraz dwa dodatkowe – niezależne od działań gracza (pomocnicy i skarby).

Walka z potworami odbywa się zaś na osobnym ekranie, a istotne znaczenie dla jej przebiegu mają posiadane karty czarów i wyposażenia oraz element losowy (rzuty kośćmi). W rozgrywce możemy wziąć udział w pojedynkę, rywalizując z komputerową sztuczną inteligencją lub w trybie wieloosobowym, pozwalającym na zabawę dwóch graczy w wariancie lokalnym bądź maksymalnie czterech przez internet.

Elementem wyróżniającym Armello spośród podobnych gier na platformie PC, AND itd. jest poziom oprawy audiowizualnej. Łącząca elementy 2D i 3D grafika przypomina najlepsze produkcje wytwórni Walta Disneya. Nad warstwą muzyczną gry pracowali zaś wspólnie Michael Allen i Lisa Gerrard, znana m.in. z zespołu Dead Can Dance i przejmującej ścieżki dźwiękowej do filmu Gladiator.

Dane

Gatunek
Strategiczna
Stan
Nowy
Platforma
Xbox One
Wersja językowa
Angielska
Okładka
Angielska
Producent
Soedesco
PEGI
7
Nośnik
Blu-Ray
Edycja
Podstawowa
Kod EAN
8718591184918

Referencje

Komentarze (0)