Wargroove Deluxe Edition PS4

99,00 zł

Najniższa cena produktu 99,00 zł z dnia 08.06.2023

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

Brutto

Wargroove to strategia turowa czerpiąca garściami z takich serii jak Advance Wars oraz Fire Emblem. Produkcja została opracowana przez niezależne brytyjskie studio Chucklefish, którego debiutanckim projektem było Starbound wydane w 2016 roku.

Seria
PlayStation 4
Gatunek
Strategiczna
Stan
Nowy
Platforma
PS4
Wersja językowa
Angielska
Okładka
Angielska
Producent
SOLD OUT
PEGI
7
Nośnik
Blu-Ray
Edycja
Podstawowa
Ilość
Ostatnie sztuki
Ostatnie sztuki

redeem
Kupując ten produkt możesz zebrać 9 punktów lojalnościowych . Twój koszyk będzie zawierał 9 punktów Punkty możesz wymienić na kod rabatowy 1,80 zł .


Wargroove zabiera nas do fantastycznego świata. Główną bohaterką tej opowieści jest Mercia – władczyni Królestwa Cherrystone, która została zmuszona do ucieczki ze swojej ojczyzny. W pogoń za nią ruszyli wrogowie, a jedynym ratunkiem zarówno dla niej, jak i dla całego królestwa jest odnalezienie sojuszników na nieznanych ziemiach znajdujących się pod rządami czterech zwaśnionych frakcji; poza Królestwem Cherrystone mowa o Imperium Heavensong, Legionie Felheim oraz Plemionach Floran.

W Wargroove akcję ukazano w widoku izometrycznym. Rozgrywka odbywa się w trybie turowym, na dwuwymiarowej mapie, którą przemierzamy (przemieszczając się zarówno na lądzie, jak i na wodach) wraz ze swoimi oddziałami, gromadząc zasoby, rozwijając armię oraz mierząc się z adwersarzami.

Starcia toczą się na osobnych planszach, a ich przebieg obserwujemy z boku. Autorzy oddają nam do dyspozycji szeroki wachlarz jednostek – oprócz piechoty na pole walki możemy posłać między innymi balisty i trebusze czy wreszcie potężne golemy. Ponadto ważną rolę w potyczkach odgrywa kilkunastu Dowódców, z których każdy charakteryzuje się własną osobowością i motywacjami. Posiadają oni indywidualne ruchy specjalne, tytułowe „Grooves”, których umiejętne wykorzystanie potrafi odmienić losy niejednej bitwy; chcąc jednak zrobić z nich użytek, najpierw musimy naładować specjalny pasek.

Filarem gry Wargroove jest kampania fabularna, w której możemy prześledzić losy królowej Mercii. Kolejne wątki opowieści są przekazywane głównie poprzez animowane przerywniki filmowe. Dla pojedynczego gracza przygotowano również Arcade Mode (składa się on ze specjalnych wyzwań, w których możemy zmierzyć się z pięcioma oponentami) oraz Puzzle Mode (gdzie musimy wykazać się umiejętnościami strategicznymi, by wygrać potyczkę już w pierwszej turze). Poza tym produkcja pozwala na multiplayerową zabawę przez Internet lub w ramach tak zwanego gorącego krzesła; mowa zarówno o trybie współpracy, jak i o rozgrywce opartej na rywalizacji.

Na sprawdzenie czeka tu również rozbudowany edytor pozwalający na projektowanie nie tylko własnych map, lecz także pojedynczych misji czy nawet całych kampanii fabularnych (wraz z cutscenkami). Swoimi dziełami można się dzielić z całą społecznością.

Wargroove posiada barwną, dwuwymiarową grafikę utrzymaną w kreskówkowej stylistyce przywodzącej na myśl wyżej wspomniany cykl Advance Wars. Zabawie towarzyszy zagrzewający do boju soundtrack.

Dane

Gatunek
Strategiczna
Stan
Nowy
Platforma
PS4
Wersja językowa
Angielska
Okładka
Angielska
Producent
SOLD OUT
PEGI
7
Nośnik
Blu-Ray
Edycja
Podstawowa

Referencje

Komentarze (0)